Taitaja2022-finaaliin selvitti tiensä yli 350 kilpailijaa

Semifinaalit ovat onnistuneesti takana ja lajien tulokset ovat valmiina. Yli 350 finalistia nähdään toukokuussa Porissa kilpailemassa oman alansa ammattitaidon SM-mitaleista. Onnittelut kaikille loppukilpailuun tiensä selvittäneille!

Katso finalistit alla olevasta listasta:

NimiOppilaitosLaji
Isabel AaltoKeuda502 Kokki
Eemeli AaltonenGradia313 Taloushallinto
Miika AaltonenKeuda603 CNC-koneistus
Wilma AhlvikOptima501 Leipuri-kondiittori
Aada AhonenSavon ammattiopisto502 Kokki
Anniina AhonenKoulutuskeskus Salpaus404 Rakennuspinnoittaminen
Victor AittolampiGradia104 Kuljetuslogistiikka
Viljami Ala-FossiSedu405 Putkiasennus
Jussi Ala-KetolaSedu101 Ajoneuvotekniikka
Mirva AlasjärviLuksia303 Kauneudenhoito
Juliana Amaral Da Silva BaldiviesoOmnia315 Hyvinvointiteknologia
Janita AnderssonValkeakosken ammattiopisto302 Hiusmuotoilu
Alexi AngelisMercuria310 Yrittäjyys
Jani ArvolaAmmattiopisto LuoviP2 Kiinteistönhoito
Jennamiia ArvolaKoulutuskeskus JEDUP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Jessica AsplundAxxell303 Kauneudenhoito
Julia AutioOSAO103 Automaalaus
Maria BelikovaStadin AO201 CAD-suunnittelu
Marco BomanStadin AO401 Huonekalupuuseppä
Leander ByggmästarOptima313 Taloushallinto
Anna DrozdovaOmnia315 Hyvinvointiteknologia
Valtteri ElgVaria104 Kuljetuslogistiikka
Hampus EnlundVamia313 Taloushallinto
Veli-Pekka EskolaSataedu406 Sähköasennus
Micke EsselströmOmnia201 CAD-suunnittelu
Mika EsselströmStadin AO208 Pelituotanto
Mianda FathGradia312 Matkailu
Konsta FlinkGradia411 Infrarakentaminen
Vilhelmiina GrönroosWinNova501 Leipuri-kondiittori
Alisa HaapalaKoulutuskeskus JEDU302 Hiusmuotoilu
Harri HaapaniemiTredu401 Huonekalupuuseppä
Leena HaavistoSataedu306 Puhdistuspalvelu
Sonja HagertAmmattiopisto LiveP3 Liiketoiminta
Niina HakaGradia504 Tarjoilija
Oliver HalmetPerho Liiketalousopisto502 Kokki
Ilmari HalonenVamia605 Hitsaus
Rasmus HannukainenAmmattiopisto SpesiaP2 Kiinteistönhoito
Simo HanskaEtelä-Kymenlaakson ammattiopisto411 Infrarakentaminen
Pirta HarjunheimoTredu307 Vaatteenvalmistus
Julius HautaSedu405 Putkiasennus
Mona HautalaOSAO304 Floristiikka
Karri HaverinenOmnia310 Yrittäjyys
Lassi HeinoYlä-Savon ammattiopisto603 CNC-koneistus
Nico HeinolaTredu206 Verkkosivujen tuottaminen
Lauri HeinonenEtelä-Savon Ammattiopisto404 Rakennuspinnoittaminen
Terhi HeinonenKeuda304 Floristiikka
Janika HeiskanenGradia103 Automaalaus
Jesper HelinTredu206 Verkkosivujen tuottaminen
Viivi HeljorantaAmmattiopisto Tavastia315 Hyvinvointiteknologia
Topias HelviläOmnia407 Talonrakentaminen
Lukas HielkemaOmnia401 Huonekalupuuseppä
Olivia HietanenOSAO310 Yrittäjyys
Sella HietaojaSataedu208 Pelituotanto
Emilia HietikkoGradia206 Verkkosivujen tuottaminen
Titta-Maria HiltunenRiveria104 Kuljetuslogistiikka
Roope HintikkaGradia102 Autokorinkorjaus
Via HirvonenTurun Ammatti-instituutti307 Vaatteenvalmistus
Julia HoviCareeria203 Mediasuunnittelu
Sakari HumalajokiKeski-Pohjanmaan ammattiopisto606 Kappaletavara-automaatio
Veera HuomoStadin AO303 Kauneudenhoito
Aaro HuuskoPerho Liiketalousopisto502 Kokki
Juho HyvönenAmmattiopisto Lappia407 Talonrakentaminen
Alexander HäggmanOptima401 Huonekalupuuseppä
Fredrik HäggmanOptima401 Huonekalupuuseppä
Linda HäggmanOptima501 Leipuri-kondiittori
Justus HämäläinenTredu103 Automaalaus
Niilo HämäläinenGradia203 Mediasuunnittelu
Milli HänninenOmnia315 Hyvinvointiteknologia
Joona HöijerSataedu601 Automaatioasennus
Igor IarukOmnia401 Huonekalupuuseppä
Teemu IhanamäkiWinNova205 Tietokoneet ja -verkot
Alexandra IllbergCareeria404 Rakennuspinnoittaminen
Eemil IlomäkiTredu606 Kappaletavara-automaatio
Leevi IlonenWinNova314 Turvapalvelu
Luukas IskaniusYlä-Savon ammattiopisto406 Sähköasennus
Juuso JalavaWinNova105 Metsäkoneen käyttö
Jeannette JalkanenAxxell206 Verkkosivujen tuottaminen
Nikodem JanowskiTredu203 Mediasuunnittelu
Emil JoensuuOptima405 Putkiasennus
Rasmus JokiSASKY401 Huonekalupuuseppä
Sofia JokinenHyria313 Taloushallinto
Aino JolkkonenRiveria501 Leipuri-kondiittori
Carita JulinAhlmanEdu304 Floristiikka
Aino JuseliusPrakticum502 Kokki
Lassi JylhänkangasStadin AO208 Pelituotanto
Tuukka JylkäsAmmattiopisto Lappia407 Talonrakentaminen
Matias JärnefeltVamia603 CNC-koneistus
Reetta JääskeläinenRiveria314 Turvapalvelu
Janette KahelinKoulutuskeskus JEDUP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Jani KajavaTredu101 Ajoneuvotekniikka
Markus KannistoGradia206 Verkkosivujen tuottaminen
Johanna KantonenAmmattiopisto Livia304 Floristiikka
Peppi KariAmmattiopisto SpesiaP3 Liiketoiminta
Nella KarjalainenOSAO314 Turvapalvelu
Helena KarppinenSataeduP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Juuso KarppinenOSAO206 Verkkosivujen tuottaminen
Juuso KarppinenOSAO601 Automaatioasennus
Saku KarstilaGradia502 Kokki
Emilia KarttunenStadin AO302 Hiusmuotoilu
Irina KarvinenRiveria103 Automaalaus
Leevi KarvinenRiveria606 Kappaletavara-automaatio
Elli KasanenRiveria314 Turvapalvelu
Handan KasapAmmattiopisto LuoviP3 Liiketoiminta
Grace Kaukonen VargasGradia202 Mediatekniikka
Maiju KauppinenGradia304 Floristiikka
Ella KeinänenTredu301 Asiakaspalvelu ja myynti
Eetu KelttoGradia605 Hitsaus
Juho KennovaaraTurun Ammatti-instituutti411 Infrarakentaminen
Veikko KestiläAmmattiopisto Lappia201 CAD-suunnittelu
Maija KillströmOmnia312 Matkailu
Aatu KilpinenEtelä-Savon Ammattiopisto103 Automaalaus
Sarasofia KipinoinenTurun Ammatti-instituutti202 Mediatekniikka
Mira KirjakainenKoulutuskeskus Salpaus201 CAD-suunnittelu
Vilma KivinenSavon ammattiopisto204 Tietojenkäsittely
Nelli KlemettiTredu203 Mediasuunnittelu
Iiro KoivuEtelä-Kymenlaakson ammattiopisto411 Infrarakentaminen
Juuso KokkoEtelä-Savon Ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Onni-Ville KokkoValkeakosken ammattiopisto301 Asiakaspalvelu ja myynti
Mikael KolehmainenVamia206 Verkkosivujen tuottaminen
Tuomas KontulaSASKY208 Pelituotanto
Tini KopraTredu203 Mediasuunnittelu
Antti KorhonenKainuun ammattiopisto101 Ajoneuvotekniikka
Antton KorhonenGradia602 Elektroniikka ja robotiikka
Topi KorhonenRiveria208 Pelituotanto
Kristian KorolainenSavon ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Kirsi KorpelaOmnia315 Hyvinvointiteknologia
Alexander KortelainenKainuun ammattiopistoP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Pekka KorteniemiRedu312 Matkailu
Iiro KoskiOSAO605 Hitsaus
Emilia KoskinenSataeduP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Maija KoskinenGradia304 Floristiikka
Tiina KoskinenOSAO312 Matkailu
Perttu KriikkulaSedu406 Sähköasennus
Riina KuivasOSAO307 Vaatteenvalmistus
Netta KukkonenRiveria404 Rakennuspinnoittaminen
Elmeri KunnasSataeduP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
William KunwarVamia407 Talonrakentaminen
Miko KuokkanenRiveria208 Pelituotanto
Aino KuusistoKeuda502 Kokki
Mila KuussaariStadin AO208 Pelituotanto
Mirjami KyllönenOSAO314 Turvapalvelu
Mariela KàrpàtiSataedu301 Asiakaspalvelu ja myynti
Ukko KämäräinenBusiness College Helsinki204 Tietojenkäsittely
Sanna KärköläAhlmanEdu410 Viherrakentaminen
Jaakko KäyhköGradia204 Tietojenkäsittely
Pauliina LaaksonenAmmattiopisto Livia304 Floristiikka
Petteri LaineSataeduP2 Kiinteistönhoito
Ilmari LaitilaWinNova104 Kuljetuslogistiikka
Leevi LaitinenTredu606 Kappaletavara-automaatio
Teemu LaitinenSavon ammattiopisto605 Hitsaus
Ari LappalainenRiveria105 Metsäkoneen käyttö
Leevi LauneBusiness College Helsinki208 Pelituotanto
Aapo LaurellRiveria601 Automaatioasennus
Eino LausmaaHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Kasperi LehtiläMercuria310 Yrittäjyys
Saara LehtiöAmmattiopisto Tavastia315 Hyvinvointiteknologia
Helmi LehtoWinNova502 Kokki
Jesse LehtoStadin AO202 Mediatekniikka
Onni LehtonenNovida406 Sähköasennus
Jimi LeinoHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Aino LeinonenKainuun ammattiopistoP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Jimi LeppäläKoulutuskeskus JEDU605 Hitsaus
Arttu LeppänenGradia602 Elektroniikka ja robotiikka
Janika LeppänenAmmattiopisto SpesiaP3 Liiketoiminta
Lassi LeppänenRiveria607 Koneenasennus ja kunnossapito
Aleksi LiikanenOmnia204 Tietojenkäsittely
Arttu LiljaPerho Liiketalousopisto301 Asiakaspalvelu ja myynti
Iida LiljaVamia305 Lähihoitaja
Matias LinnaSASKY101 Ajoneuvotekniikka
Sara LovénBusiness College Helsinki208 Pelituotanto
Santeri LunttaEtelä-Savon Ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Aatu LuotoSavon ammattiopisto601 Automaatioasennus
Akseli MajaGradia411 Infrarakentaminen
Marko MandraOmnia102 Autokorinkorjaus
Arttu ManninenOSAO605 Hitsaus
Lydia MarkkanenMercuria301 Asiakaspalvelu ja myynti
Tuomas MarttiNovida313 Taloushallinto
Jenna MaukonenGradia307 Vaatteenvalmistus
Viivi MeriläTurun Ammatti-instituutti203 Mediasuunnittelu
Tara MeriläinenOmnia315 Hyvinvointiteknologia
Miro MikkolaOSAO504 Tarjoilija
Joanna MinkkinenKoulutuskeskus JEDU310 Yrittäjyys
Tom MoilanenAmmattiopisto SpesiaP2 Kiinteistönhoito
Veikka MononenRiveria406 Sähköasennus
Mikko MotinTredu405 Putkiasennus
Nailja MoukocRiveria312 Matkailu
Iida MustonenSavon ammattiopisto305 Lähihoitaja
Mia MyllymäkiOSAO304 Floristiikka
Inka MyyryläinenKoulutuskeskus Salpaus305 Lähihoitaja
Eeli MäkeläHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Juho MäkeläWinNova308 Visuaalinen myyntityö
Eevi Mäki-UuroTredu203 Mediasuunnittelu
Viivi MäkiläWinNova315 Hyvinvointiteknologia
Teemu MännistöSataeduP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Mari MäntysaloOmnia312 Matkailu
Melaine N’guessan Epse SilvastSavon ammattiopisto306 Puhdistuspalvelu
Eevert NaskilaTTS Työtehoseura411 Infrarakentaminen
Eetu NaukkarinenGradia606 Kappaletavara-automaatio
Ilona NevalaKoulutuskeskus JEDU305 Lähihoitaja
Vy NguyenOSAO501 Leipuri-kondiittori
Leena NiemeläVamia302 Hiusmuotoilu
Jere NiemiKouvolan ammattiopisto, EduKo 602 Elektroniikka ja robotiikka
Vili NiemikorpiVamia607 Koneenasennus ja kunnossapito
Niko NieminenStadin AO208 Pelituotanto
Angelika NiitNovida303 Kauneudenhoito
Nestori NiskakangasKeski-Pohjanmaan ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Jukka NiskanenYlä-Savon ammattiopisto411 Infrarakentaminen
Sisu NumminenForssan ammatti-instituutti101 Ajoneuvotekniikka
Valtteri NurmistoForssan ammatti-instituutti406 Sähköasennus
Filip NymanOptima605 Hitsaus
Sarita NymanAmmattiopisto LiveP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Aada OjalaOSAO313 Taloushallinto
Lauri OlkkonenRiveria606 Kappaletavara-automaatio
Tiia OlkkonenKeuda502 Kokki
Peppi OllonqvistRiveria303 Kauneudenhoito
Julia OravaTurun Ammatti-instituutti312 Matkailu
Anna PalmMercuria313 Taloushallinto
Niko ParkkonenGradia102 Autokorinkorjaus
Jesse ParonenCareeria601 Automaatioasennus
Sanna PartanenEtelä-Savon Ammattiopisto302 Hiusmuotoilu
Sanna-Maria PartanenOmnia315 Hyvinvointiteknologia
Milla PasanenStadin AO501 Leipuri-kondiittori
Maria PatalainenOmnia307 Vaatteenvalmistus
Aapo PaunonenSavon ammattiopisto603 CNC-koneistus
Neea PekkarinenGradia302 Hiusmuotoilu
Matias PeltolaSedu101 Ajoneuvotekniikka
Oliver PeltolaGradia606 Kappaletavara-automaatio
Joona PeltonenWinNova205 Tietokoneet ja -verkot
Kaapo PeniKouvolan ammattiopisto, EduKo 405 Putkiasennus
Taavi PennanenRiveria607 Koneenasennus ja kunnossapito
Ronja PihlavaWinNova305 Lähihoitaja
Jere PiipponenOSAO313 Taloushallinto
Roope PillikkoKeuda310 Yrittäjyys
Selina PippuriRiveria312 Matkailu
Elmeri PirhonenRiveria407 Talonrakentaminen
Henna PirinenSamiedu504 Tarjoilija
Sara PirttimäkiWinNova308 Visuaalinen myyntityö
Johanna PohjalainenAmmattiopisto SpesiaP2 Kiinteistönhoito
Jooa PoikonenHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Konstantin PrudtsevAmmattiopisto LiveP2 Kiinteistönhoito
Tomi PulkkinenKeski-Pohjanmaan ammattiopisto101 Ajoneuvotekniikka
Greta PulliOSAO312 Matkailu
Jooa PurtiloOmnia602 Elektroniikka ja robotiikka
Kati PähnRedu301 Asiakaspalvelu ja myynti
Milla PääkköAmmattiopisto Lappia314 Turvapalvelu
Miia RaassinaKeuda307 Vaatteenvalmistus
Jonne RahikainenEtelä-Savon Ammattiopisto102 Autokorinkorjaus
Greta RahikkaOptima303 Kauneudenhoito
Elias RaikkerusWinNova105 Metsäkoneen käyttö
Jenna RaittilaSedu404 Rakennuspinnoittaminen
Ansa RajakangasStadin AO307 Vaatteenvalmistus
Sakari RantaKeuda502 Kokki
Kalle RantakupariAmmattiopisto Lappia405 Putkiasennus
Sara RantalaWinNova502 Kokki
Olivia RaumalaKeuda502 Kokki
Eetu RavanttiAmmattiopisto Lappia405 Putkiasennus
Reetta ReinikainenEtelä-Savon Ammattiopisto302 Hiusmuotoilu
Aleksi ReponenGradia411 Infrarakentaminen
Viivi ReponenGradia310 Yrittäjyys
Neera ReunanenTurun Ammatti-instituutti306 Puhdistuspalvelu
Melissa RibeiroYrkesakademin i Österbotten308 Visuaalinen myyntityö
Darlie RicaKeuda502 Kokki
Annu RinneRedu312 Matkailu
Melina RintamäkiTurun Ammatti-instituutti504 Tarjoilija
Danil RudenkoEtelä-Savon Ammattiopisto102 Autokorinkorjaus
Venla RuusuLuksia303 Kauneudenhoito
Essi RyösäTurun Ammatti-instituutti202 Mediatekniikka
Helmi RäisänenWinNova308 Visuaalinen myyntityö
Leevi RäsänenSASKY208 Pelituotanto
Janne SaarinenRiveria102 Autokorinkorjaus
Jesse SaarinenTredu103 Automaalaus
Julia SaariniemiWinNova315 Hyvinvointiteknologia
Ulaiwan SaenboranWinNova306 Puhdistuspalvelu
Kirsi SaliHarjun Oppimiskeskus410 Viherrakentaminen
Sebastian SalmiGradia406 Sähköasennus
Joona SalminenTurun Ammatti-instituutti102 Autokorinkorjaus
Sini SalminenSASKY310 Yrittäjyys
Eemi SaloHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Joona SalomaNovida104 Kuljetuslogistiikka
Ilari SalomaaGradia104 Kuljetuslogistiikka
Sara SandbergKeski-Pohjanmaan ammattiopisto204 Tietojenkäsittely
Josefina SattoTurun ammattiopistosäätiö404 Rakennuspinnoittaminen
Aapeli SaukkonenSavon ammattiopisto601 Automaatioasennus
Oliver SchuleSASKY401 Huonekalupuuseppä
Matti SelanderTreduP2 Kiinteistönhoito
Anni SetäläAmmattiopisto Lappia404 Rakennuspinnoittaminen
Alina SharapovaRiveria303 Kauneudenhoito
Amanda SieppiOmnia310 Yrittäjyys
Kiia SihvonenSavon ammattiopisto502 Kokki
Sanni SiitonenRedu504 Tarjoilija
Siiri SiivolaAmmattiopisto Livia410 Viherrakentaminen
Benjamin SilfverbergPrakticum502 Kokki
Tuuli SilvolaWinNova501 Leipuri-kondiittori
Jani SimoinenKeski-Pohjanmaan ammattiopisto606 Kappaletavara-automaatio
Rasmus SimulaWinNova407 Talonrakentaminen
Lauri SipiläTurun Ammatti-instituutti306 Puhdistuspalvelu
Aada SivulaGradia314 Turvapalvelu
Patrik SkomarsKeuda105 Metsäkoneen käyttö
Marcus SoltinTredu607 Koneenasennus ja kunnossapito
Kaapo SuomelaOSAO601 Automaatioasennus
Sami SuuronenSavon ammattiopisto104 Kuljetuslogistiikka
Niko SäilyKoulutuskeskus JEDU407 Talonrakentaminen
Henri SääskilahtiGradia310 Yrittäjyys
Veeti TaimistoOSAO203 Mediasuunnittelu
Delia TammelehtTurun Ammatti-instituutti312 Matkailu
Patrik TannerOmnia504 Tarjoilija
Erika TanninenBusiness College Helsinki310 Yrittäjyys
Juuso TanninenTurun Ammatti-instituutti607 Koneenasennus ja kunnossapito
Elina TapioNovida305 Lähihoitaja
Kermo TarvisHyria603 CNC-koneistus
Sini TaskinenHyria308 Visuaalinen myyntityö
Katri TempakkaSuupohjan koulutuskuntayhtymä208 Pelituotanto
Anna-Sofia TiainenRiveria103 Automaalaus
Lauri TiilikainenGradia502 Kokki
Vili TikkanenYlä-Savon ammattiopisto205 Tietokoneet ja -verkot
Leo TimonenSavon ammattiopisto603 CNC-koneistus
Oona-Maria TirkkonenAmmattiopisto SpesiaP3 Liiketoiminta
Enni ToivonenGradia301 Asiakaspalvelu ja myynti
Joonatan TonttilaKeuda310 Yrittäjyys
Heli TorssonenKoulutuskeskus JEDU310 Yrittäjyys
Aaron TschurbanoffTurun Ammatti-instituutti406 Sähköasennus
Saku TuomelaVamia606 Kappaletavara-automaatio
Jere TurunenRiveria314 Turvapalvelu
Nina TurunenOmnia504 Tarjoilija
Viljami TurveTredu405 Putkiasennus
Arttu TyniOSAO310 Yrittäjyys
Ville TynkkynenTurun Ammatti-instituutti102 Autokorinkorjaus
Joonas TölliKoulutuskeskus JEDU605 Hitsaus
Samuil UzunovPerho Liiketalousopisto204 Tietojenkäsittely
Neea VainioAmmattiopisto Tavastia501 Leipuri-kondiittori
Julia VajantoGradia312 Matkailu
Mea VartiainenKiipulan ammattiopistoP3 Liiketoiminta
Aliisa VertainenTredu202 Mediatekniikka
Juho ViertolaSuupohjan koulutuskuntayhtymä208 Pelituotanto
Pihla Viita-ahoSASKY310 Yrittäjyys
Waltteri ViittanenPerho Liiketalousopisto204 Tietojenkäsittely
Alisa VikkiKoulutuskeskus JEDU305 Lähihoitaja
Niina VirkkiSalon seudun ammattiopisto201 CAD-suunnittelu
Tatu VirkolaVamia606 Kappaletavara-automaatio
Jetro VirtaSavon ammattiopisto101 Ajoneuvotekniikka
Ilona VirtanenHyria301 Asiakaspalvelu ja myynti
Miro VirtanenNovida104 Kuljetuslogistiikka
Iisak VoimaVamia407 Talonrakentaminen
Saara VuohijokiWinNova305 Lähihoitaja
Tapio Vähä-VaheSataedu208 Pelituotanto
Iisa VähäkuopusAmmattiopisto LiveP1 Ravintola- ja cateringpalvelut
Ida VäisänenSavon ammattiopisto103 Automaalaus
Petra VäisänenEtelä-Savon Ammattiopisto302 Hiusmuotoilu
Anabel VäänänenSavon ammattiopisto306 Puhdistuspalvelu
Joona WasamaSASKY410 Viherrakentaminen
Diana WestermarkAmmattiopisto Livia410 Viherrakentaminen
Ellen YlimartimoBusiness College Helsinki310 Yrittäjyys

Sinua saattaisi kiinnostaa myös

Taitaja2022 Pori -tapahtuman aftermovie on julkaistu

Taitaja2022-tapahtuma keräsi suuryleisön Porin urheilukeskukseen, Isomäkeen ja Länsi-Suomen Pelastusharjoitusalueelle. Tapahtumassa […]

Työniloinen ja lämminhenkinen Taitaja2022-tapahtuma keräsi suuryleisön – KIITOS!

Suomen parhaat nuoret ammattiosaajat kisasivat ammattitaidon SM-mitaleista keväisessä Porissa 16.-19.5. […]

Taitaja9-kilpailun voittajajoukkue on selvillä!

Kaksipäiväisenä kilpailtu yläkoululaisten leikkimielinen Taitaja9-kilpailu on saatu päätökseen. Taistelu voitosta […]

Tapahtuman pääyhteistyökumppanit

  • Skills Finlandin logo, linkki Skills Finlandin verkkosivuille.